Remeslo ručné tkanie je považované za atraktívne, hodnotné a stáva sa symbolom kvality. 150 ročná rodinná tradícia, vlastné získané know-how a dodávatelia materiálov so zmyslom pre dlhodobú udržateľnosť sú zárukou kvality a jedinečnosti našich výrobkov. Produkty sú ručne tkané na profesionálnych tkáčskych drevených strojoch a majú autorský dizajn. Ich originalita zvyšuje osobnú pohodu tzv. wellbeing človeka.

 Ľanová a konopná prírodná niť

OSNOVNÉ NITE

Pri ručnom tkaní používame silné nite z ľanu, bavlny, konope alebo recyklované rPET nite. Ľanové nite sú pevné v ťahu, odolné proti oderu, účinkom svetla a tepla. Recyklované rPET nite sú stálofarebné, odolné voči zrážanlivosti a zároveň mäkké. Aký druh nite použijeme záleží od typu výrobku a priestoru, kde sa ručne tkaný výrobok bude poúživať.

 

 koberec zo zvyškov kože

ZHODNOCUJEME MATERIÁLY

Pri návrhoch a výrobe sa snažíme zhodnotiť materiály, pretože práve ručne tkanie túto príležitosť umožňuje. Bavlna, zvyšky kože, vlnenej plste, konope, ľan, ... MINIMALIZMUS A TRADIČNOSŤ. Dôsledný prístup k spracovaniu materiálov, dôraz na kvalitu a trvanlivosť sú typické pre ručnú výrobu našich výrobkov.

každý interiér vyjadruje charakter ľudí, ...

 Navrh a priprava vzoriek kobercov na mieru

ZÁKAZKOVA VÝROBA

Naše ručne tkané produkty tvoríte práve vy. Zavolajte nám alebo napíšte čo pre Vás môžeme navrhnúť a vyrobiť. Ponúkame široké spektrum materiálov, farebných odtieňov, rozmerov a  tkaných textúr. Variabilita vzorov (melír, rips, káry) alebo bez vzoru kde tkaná textúra vytvára vzor.

KDE A AKO SA VYRÁBA

Nový ateliér, o rozlohe 76 m2, je navrhnutý v industriálnom štýle, v harmónii s okolitou prírodou, v spolupráci s architektom Peter Matúš Architects+Engineer. Leží v obci Lošonec, 4 km od Smolenického zámku, v Malokarpatskej oblasti. Ako sa vyrábajú ručne tkané výrobky si pozrite vo fotogalérií. Kedˇ chcete zažiť ručné tkanie naživo, objednate si u nás Workshop ručného tkania na 150 ročnom tkáčskom stroji TU

UŽ VIETE AKO A KDE SA VYRÁBA

POZRITE SI NAŠE PRODUKTY