Remeslo ručné tkanie je považované za atraktívne, hodnotné a stáva sa symbolom kvality. 150 ročná rodinná tradícia, vlastné získané know-how a flexibilní dodávatelia materiálov so zmyslom pre cirkuláritu a udržateľnosť, sú zárukou kvality našich výrobkov. Za každým produktom sa skrýva myšlienka, ktorá zvyšuje osobnú pohodu človeka, tzv.well-being.

 Ziva

NITE A MATERIÁLY

Pri navrhovaní a ručnej výrobe tkaných výrobkov používame matné ľanové nite pevné v ťahu, oteruvzdorné, stálofarebné, prevažne šedé, hnedé alebo čierne. Nite a v nich zatkané materiály, tak vytvárajú pravidelné alebo nepravidelné textúry. Zhodnocujeme čistý výrobný odpad  slovenských, českých výrobcov a značiek, pretože práve ručné tkanie túto jedinečnú možnosť ponúka. Recyklujeme vynosené džínsy. Kladieme dôraz na dlhotrvácnosť, nadčasový dizajn a praktickosť. 

 Profesionalne krosna

KROSNÁ

Produkty sú ručne tkané na profesionálnych tkáčskych drevených krosnách pre textilných dizajnérov. Na zážitkové workshopy používame ľudové tradičné 150 ročné krosná. V ateliéri máme aj prototyp krosien, na ktorých tkáme koberce s maximálnou šírkou 170 cm. 

 

 Navrh a priprava vzoriek kobercov na mieru

ZÁKAZKOVÁ VÝROBA

Ponúkame atraktívne spektrum prírodných materiálov, farebných odtieňov, variabilitu rozmerov a vzorkovnice "Do ruky".   Zavolajte alebo napíšte nám, čo pre Vás môžeme navrhnúť a vyrobiť. Rady Vás spoznáme aj osobne v našom ateliéri.

KDE SA NACHÁDZA  ATELIÉR

Novopostavený ateliér, o rozlohe 76 m2, je navrhnutý v industriálnom štýle, v harmónii s okolitou prírodou, v spolupráci s architektom Peter Matúš Architects+Engineer. Interiér je rozdelený na 4 zóny a nachádza sa v obci Lošonec, 4 km od Smolenického zámku, v Malokarpatskej oblasti. Ako sa vyrábajú ručne tkané výrobky si pozrite vo fotogalérií alebo na našich sociálnych sieťach Instagram  @zivadesign.sk a Facebook @zivadesignsk. Kedˇ chcete zažiť ručné tkanie naživo, objednate si u nás Workshop ručného tkania na rodinných 150 ročných tkáčskych krosnách TU

 Udrzateľný dizajn

UŽ VIETE KDE A AKO SA VYRÁBA

POZRITE SI NAŠE PRODUKTY