Produkty ZIVA DESIGN sú tkané ručne na profesionálnych tkáčskych drevených strojoch. Ručným tkaním vzniká autentická, mierne neravidelná textúra, ktorá je neprehliadnuteľná na pohľad a príjemná na dotyk. 

 Jana Žifčáková zakladateľka ZIVA Design

JANA

Zakladateľka

V ŽIVOTE STRETNEME ĽUDÍ, KTORÝCH STRETNÚŤ MÁME

Narodila som sa na Hornom Gemeri, v Rejdovej. Vyštudovala som Evanjelické bilingválne gymnázium v Tisovci a po ňom pedagogickú fakultu UK v Bratislave.  Pred pätnástimi rokmi som sa s rodinou presťahovala do Trnavského kraja a  nedávno sme svoj nový domov našli v dedinke Lošonec. Pracovne som sa dlhoročne pohybovala v oblasti strategickej komunikácie, spolupodieľala som sa na vedecko publikačnej činnosti pre profesora Štefana Kassaya, pri tvorbe obsahu pentalógie Podnik a podnikanie, Strategická komunikácia. Získané vedomosti z oblasti strategickej komunikácie som úspešne aplikovala pre slovenskú výrobnú spoločnosť, pôsobiacu v svetlárenskom odvetví a pre nadnárodnú holandskú skupinu, pôsobiacu v recyklačnom odvetví. Po pätnástich rokoch strávených v oblasti strategickej komunikácie som sa rozhodla ísť vlastnou cestou. Ísť tam, kam nejdú všetci. Zmeniť uponáhľaný životný štýl. Načerpať pozitívnu energiu. Inšpirovaná 150 ročnou rodinnou tradíciou, kultúrnymi koreňmi a rodinou som v roku 2019 založila spoločnosť ZIVA Design Studio a značku ZIVA.  

 Gabriela fotografka

GABINA

Fotografka

„Zarámovanie dôležitého momentu, zastavenie času a príbehy za fotografiami v prvej kolekcii ZIVA Design NATUR – to je niečo, s čím som prispela k rastu značky ZIVA,“

Gabriela Weissová, Pezinok.

 Peter Uhrín

Peter Uhrín

Howkstudio, Košice

„Vracať sa ku koreňom je podstatná vec. Remeslo v pravde, v múdrosti a jednoduchosti je predpokladom zdravého umenia. Umenie, ktoré má základ v „obyčajnom živote“. ZIVA prináša víziu umenia v skutočnom remesle. Remeslo, ktoré je tkané s láskou. Vytvorili sme sériu fotografií  z Gemera,“

Kde nás nájdete

Naše štúdio, postavené v harmónii s okolitou prírodou v spolupráci s architektom Peter Matúš Architects+Engineers, leží v samom srdci obce Lošonec, neďaleko Trnavy.

Cítime potrebu znovuobjavovať a oživovať tradíciu

 

ČÍTAJTE VIAC O NAŠEJ VÍZII

Neváhajte nám napísať