Remeslo ručné tkanie je považované za atraktívne, hodnotné a stáva sa symbolom kvality. 150 ročná rodinná tradícia, vlastné získané know-how počas štyroch rokov a flexibilní dodávatelia materiálov so zmyslom pre cirkuláritu a udržateľnosť, sú záruky kvality a jedinečnosti našich výrobkov. Produkty sú ručne tkané na profesionálnych tkáčskych drevených strojoch a majú autorský dizajn. Ich originalita a myšlienka za každým produktom zvyšuje osobnú pohodu človeka, tzv.wellbeing.

 Ľanová niť

ĽANOVÉ NITE

Pri navrhovaní a ručnej výrobe tkaných výrobkov používame minimalistické silné ľanové nite. Kvalitné nite na tkanie sú pevné v ťahu, oteruvzdorné a stálofarebné. 

 koberec zo zvyškov kože

RECYKLUJEME A ZHODNOCUJEME

Pri navrhovaní a ručnej výrobe tkaných výrobkov zhodnocujeme prírodné materiály iných slovenských a českých výrobcov a značiek, pretože práve ručné tkanie túto jedinečnú možnosť ponúka. Zhodnocujeme a recyklujeme vynosené džínsy, prírodne bielu bavlnu s prímesou ľanu, konope alebo bambusu, zvyšky kože a 100% merino vlnenej plste. Pred tkaním sa materiály narežú profesionálnou rezačkou na tenké alebo hrubšie pásiky, a potom sa zatkávajú do osnovných ľanových nití. Kladieme dôraz na originalitu, kvalitu a trvanlivosť výrobkov. 

 

 Navrh a priprava vzoriek kobercov na mieru

ZÁKAZKOVÁ VÝROBA

Ručne tkané produkty  ZIVA DESIGN tvoríte práve vy. Ponúkame atraktívne spektrum prírodných materiálov, farebných odtieňov, variabilitu rozmerov a vzorkovnice "Do ruky" s originálnými ručne tkanými textúrami. Zavolajte nám alebo napíšte, čo pre Vás môžeme navrhnúť a vyrobiť. Rady Vás spoznáme aj osobne v našom ateliéri.

KDE A AKO SA VYRÁBA

Novopostavený ateliér, o rozlohe 76 m2, je navrhnutý v industriálnom štýle, v harmónii s okolitou prírodou, v spolupráci s architektom Peter Matúš Architects+Engineer. Interiér je rozdelený na 4 zóny a leží v obci Lošonec, 4 km od Smolenického zámku, v Malokarpatskej oblasti. Ako sa vyrábajú ručne tkané výrobky si pozrite vo fotogalérií alebo na našich sociálnych sieťach Instagram  @zivadesign.sk a Facebook @zivadesignsk. Kedˇ chcete zažiť ručné tkanie naživo, objednate si u nás Workshop ručného tkania na rodinných 150 ročných tkáčskych krosnách TU

UŽ VIETE AKO A KDE SA VYRÁBA

POZRITE SI NAŠE PRODUKTY