Naši predkovia nepoznali slovo plytvanie. Všetko čo bolo v domácnosti sa použilo. Vynosené oblečenie dostávalo druhú šancu, aby sa použilo v novej podobe. Krosná boli v minulosti súčasťou bohatšej gazdovskej rodiny a slúžili na tkanie kobercov z vynoseného textilu a na výrobu plátna z ľanu a z konope. 

 Workshop kurz ručné tkanie recyklácia džínsov textil zážitok

INDIVIDUÁLNE WORKSHOPY 

Individuálne workshopy ručného tkania sú určené pre 1 - 2 - 3 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. Aby sme vám poskytli čo najautentickejší zážitok z remesla, pracovať budete na 150 ročnom tkáčskom, rodinnom ľudovom stroji, na ktorom tkali 4 generácie žien v rodine, v  profesionálnom ateliéri ZIVA DESIGN Studio v Lošonci, vzdialeného 4 km od Smolenického zámku, 18 km od Trnavy a 45 km od Bratislavy, v Malokarpatskej oblasti, na Západnom Slovensku. 

 Na workshope si zrecyklujete vaše vynosené džínsy a oblečenie do originálnych KOBERCOV, VANKÚŠOV, MATRACOV alebo do štýlovej ručne tkanej KABELKY.  Domov si odnášate nový, vlastnoručne utkaný recyklovaný výrobok, ktorý vám bude plnohodnotne slúžiť minimálne ďalších 10 rokov. 

Workshop začína inšpiráciou, ukážkami tkaných vzorov a textúr, nasleduje príprava materiálu rezaním, tkanie a finalizácia výrobkov viazaním uzlíkov alebo šitím.
Na workshop príďte v pohodlnom oblečení a teniskách. Doneste si zo sebou 1-3 veľké tašky nepotrebných džínsov alebo iného textilu. Dizajnérmi ručne tkaného výrobku budete VY. 

Počas obeda máme 30 minútovú prestávku. V blízkom okolí, v Smoleniciach sa nachádzajú 3 reštaurácie, kde si môžete odbehnúť a najesť sa, prípadne si jedlo doneste zo sebou. 

Lektorom pre komunikáciu v slovenskom a anglickom jazyku je Jana Zifčáková, lektorom pre komunikáciu v nemeckom jazyku je Riana Žifčáková.

TERMÍNY A CENY

Individuálne workshopy  v ateliéri sa konajú cez víkendy, v sobotu a v nedeľu, po dohode je možné termín dohodnúť aj cez pracovný týždeň. Na voľné termíny sa informujte telefonicky na telefónnom čísle +421 918 965 270, cez web kontaktný formulár alebo emailom ziva@zivadesign.sk.

 

Vyberte si z 3-och časových modulov:
3 hodiny: 65,- € s dph, od 10.00 - 13.00 h, 13.00 - 16.00 h. Uvedená cena platí pre 1 osobu. 
6 hodín: 95, - € s dph, od 9.00 - 15.00 h. Cena je pre 1-2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. *Neplatí cenu každý zvlášť.
8 hodín: 125,- €, s dph, od 9.00 - 17.00 h. Cena je pre 1-3 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. *Neplatí cenu každý zvlášť.

V cene je zahrnuté minerálka, čaj, káva a čerstvý domáci zákusok a dobrá nálada.

 

AKO OBJEDNAŤ
 

Individuálny workshop si objednajte cez náš eshop alebo emailom ziva@zivadesign.sk, cez kontaktný formulár, telefonicky na č. +421 918 965 270 alebo cez sociálne siete Facebook a Instagram. Termín je rezervovaný úhradou faktúry vopred a prijatím platby na účet. Zrušiť sa dá 1 deň vopred a dohodnúť si nový termín.

 

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA

Ak hľadáte výnimočný darček k narodeninám pre svojich blízkych, kamarátov či známych, darujte  im 3, 6 alebo 8 hodinový zážitok "RECYKLÁCIA A TKANIE" ako exkluzívnu tlačenú darčekovú poukážku. Objednať si ju môžete vypísaním kontaktného formulára, emailom ziva@zivadesign.sk, cez sociálne siete Facebook, Instagram alebo telefonicky  +421 918 965 270. CENA: 3-hodinový poukaz stojí 70,- €, 6 hodinový poukaz 100,- €, 8 hodinový poukaz 130,- €. Doručenie kuriérom SP v cene.
 

 Firemny teambuilding workshop

FIREMNÉ TEAMBUILDINGY SAORI

Obsah a organizáciu pripravujeme. Pre viac informácií nás kontaktujte emailom alebo telefonicky.

 Komunitný workshop pre dobrú vec

KOMUNITNÉ WORKSHOPY

Vaše komunitné projekty podporíme zážitkovým workshopom  na profesionálnom tkáčskom stroji spojeným s recykláciou džínsov a textilu, ktoré si užijú nielen deti ale aj dospelý. Cenovú ponuku vám vypracujeme na mieru, kontaktujte nás emailom alebo telefonicky.

 Workshopy na festivale

WORKSHOPY NA FESTIVALOCH

 Workshopy kulturne centrum remeslo umenie udržateľný dizajn

WORKSHOPY V CENTRÁCH PRE KULTÚRU, UMENIE A DIZAJN

Skupinové workshopy na profesionálnych tkáčskych japonských strojoch SAORI pripravujeme. Pre viac informácií nás kontuktujte emailom alebo telefonicky.

ČO VÁM WORKSHOP TKANIA A RECYKLÁCIE PRINESIE DO ŽIVOTA

Ručné tkanie je kamarát s EKOLÓGIOU. Je to textilná technika, ktorou sa dá zrecyklovať vynosený textil a džínsy do nových udržateľných výrobkov, aby naša zem bola o kúsok zdravšia. Ručné tkanie na opravdivých 150 ročných drevených krosnách evokuje RODINU a spomienky na detstvo. Ručné tkanie je PSYCHOHYGIENA, pri ktorom si oddýchnnete a zabudnete na uponáhľanosť dnešného sveta. Ponúka možnosť reflektovať náš vnútorný život do hmoty okolo seba. Ručné tkanie upevňuje SEBAVEDOMIE. Ako jedna z mála ručných techník, vidíte za sebou okamžitý výsledok práce. Objavíte v sebe nepoznané KREATÍVNE schopnosti a zručnosti. Budete mať zo seba výnimočný pocit, že ste zrecyklovali vlastný nepotrebný textil a nemuseli ho zahodiť do zberných nádob.

Objednať workshop