Naši predkovia nepoznali slovo plytvanie. Všetko čo bolo v domácnosti sa použilo. Vynosené oblečenie dostávalo druhú šancu, aby sa použilo v novej podobe. Krosná boli v minulosti súčasťou bohatšej gazdovskej rodiny a slúžili na tkanie kobercov z vynoseného textilu a na výrobu plátna z ľanu a z konope. 

 Workshop kurz tkanie a recyklácia

INDIVIDUÁLNE WORKSHOPY 

 

Individuálne workshopy ručného tkania v ateliéri sú určené pre 1 - 3 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. Aby sme vám poskytli čo najautentickejší zážitok z remesla, pracovať budete na 150 ročných rodinných tkáčskych krosnách, na ktorom tkali 4 generácie žien v našej rodine.

 Na workshope si zrecyklujete vaše vynosené džínsy a iné oblečenie do kreatívnych tkaných KOBERCOV, VANKÚŠOV, MATRACOV.  Domov si odnášate nový výrobok, ktorý vám bude plnohodnotne slúžiť minimálne ďalších 10 rokov. 

 Vzorkovnica historia tkania v rodine

AKO TO PREBIEHA


Workshop začína inšpiráciou, ukážkami tkaných vzorov a textúr, nasleduje príprava materiálu rezaním, tkanie a finalizácia výrobkov viazaním uzlíkov alebo šitím.
Na workshop príďte v pohodlnom oblečení a teniskách. Doneste si zo sebou 1-3 veľké tašky nepotrebných džínsov alebo iného textilu. Dizajnérmi ručne tkaného výrobku budete VY. 

Počas obeda máme 30 minútovú prestávku. V blízkom okolí, v Smoleniciach sa nachádzajú 3 reštaurácie, kde si môžete odbehnúť a najesť sa, prípadne si jedlo doneste zo sebou. 

KDE

 Profesionálny ateliér ZIVA DESIGN Studio v Lošonci, vzdialeného 4 km od Smolenického zámku, 18 km od Trnavy a 45 km od Bratislavy, v Malokarpatskej oblasti, na Západnom Slovensku. 

 

KEDY

Individuálne workshopy  v ateliéri sa konajú cez víkendy, v sobotu a v nedeľu. Na voľné termíny sa informujte telefonicky na telefónnom čísle +421 918 965 270, cez web kontaktný formulár, emailom ziva@zivadesign.sk alebo na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

CENA

4 hodiny: 75, - € s dph, od 9.00 - 15.00 h. Cena je pre 1 dospelú osobu a 1 dieťa do 10 rokov.

6 hodín: 125, - € s dph, od 9.00 - 15.00 h. Cena je pre 1 - 2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. *Neplatí cenu každý zvlášť.

8 hodín: 145, - € s dph, od 9.00 - 17.00 h. Cena je pre 1 - 3 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. *Neplatí cenu každý zvlášť.
V cene je zahrnuté minerálka, čaj, káva a čerstvý domáci zákusok.

 

LEKTORI

Lektorom pre komunikáciu v slovenskom a anglickom jazyku je JANA Zifčáková, lektorom pre komunikáciu v nemeckom jazyku je RIANA Žifčáková. Príplatok pre vedenie workshopu v cudzom jazyku je 12,- € / hodina.

 

AKO OBJEDNAŤ
 

Individuálny zážitkový workshop si objednajte emailom ziva@zivadesign.sk, cez kontaktný formulár, telefonicky na č. +421 918 965 270 alebo cez naše sociálne siete Facebook a Instagram. Termín je rezervovaný úhradou faktúry vopred a prijatím platby na účet. Zrušiť sa dá 1 deň vopred a dohodnúť si nový termín.

 

 Darčekový poukaz

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA


Ak hľadáte výnimočný darček pre svojich blízkych, kamarátov či známych, darujte im individuálny tkáčsky zážitok spojený s recykláciou ako exkluzívnu tlačenú darčekovú poukážku. Objednať si ju môžete vypísaním kontaktného formulára, emailom ziva@zivadesign.sk, cez sociálne siete alebo telefonicky  +421 918 965 270. 
 

 Prirodna bavlna

KOMUNITNÉ WORKSHOPY A FESTIVALY

 

Vaše komunitné projekty a festivaly oživíme Zážitkovým tkáčskym workshopom a kreatívnou recykláciou. Užijú si deti aj dospelí. Na vybrané miesto dopravíme veľké profesionálne tkáčske krosná a 5 veľkých drôtených košov s narezaným materiálom - farebný textil, džínsy, kožu, vlnenu a 100% organické vlákna juty, konope, ľanu. 

Oslovte nás emailom ziva@zivadesign.sk alebo telefonicky +421 918 965 270. Cenovú ponuku vám radi vypracujeme presne na mieru, podľa lokality, počtu hodín a dní. 

Prídeme kdekoľvek na Slovensko, Českej republiky a do Rakúska.

ČO VÁM WORKSHOP PRINESIE 

 

Remeslo Ručné tkanie je kamarát s EKOLÓGIOU. Je to nielen slovenská ľudová tradícia ale najznámejšia svetová textilná technika, ktorou sa dá užitočne zrecyklovať akýkoľvek vynosený textil a džínsy do nových funkčných výrobkov do interiéru či denného života, a tak prispieť k tomu, aby naša zem bola zdravšia.

 

Ručné tkanie na opravdivých 150 ročných drevených krosnách evokuje RODINU a spomienky na detstvo, rodičov a starých rodičov.

 

Ručné tkanie je PSYCHOHYGIENA, pri ktorom si mentálne aj fyzicky oddýchnnete a zabudnete na uponáhľanosť dnešného sveta. Ponúka možnosť reflektovať náš vnútorný život do hmoty okolo seba.

 

Ručné tkanie upevňuje SEBAVEDOMIE. Ako jedno z mála remeselných techník, vidíte za sebou okamžitý výsledok práce. Objavíte v sebe nepoznané schopnosti a zručnosti.

 

BUDETE MAŤ ZO SEBA VÝNIMOČNÝ POCIT, ŽE STE TO DOKÁZALI A INVESTOVALI KÚSOK ZO SEBA DO ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA.

Objednať workshop