Workshopy ručného tkania sú zamerané na recykláciu vašich vynosených džínsov. Touto cestou podporujeme umelecký zážitok z tradičného remesla a zároveň, tak spoločne znižujeme textilný odpad.

O ČOM JE RUČNE TKANÉ REMESLO

 

O RODINE. Ručné tkanie evokuje pocit rodiny a spomienky na detstvo, rodičov a starých rodičov.

PSYCHOHYGIENA A RELAX. Ručné tkanie umožňuje mentálne aj fyzicky si oddýchnuť. Pri tkaní  môžete zabudnúť na uponáhľanosť dnešného sveta.

TKANIE UPEVŇUJE SEBAVEDOMIE. Je to jedna z mála remeselných techník, kde môžete okamžite vidieť výsledok svojej práce. Objavíte v sebe nepoznané schopnosti a zručnosti a získate úžasný pocit, že ste dokázali niečo hodnotné a investovali kúsok zo seba do životného prostredia. 

 Kurz tkania zažitok

 

 

AKO PREBIEHA WORKSHOP

 

Architektonický ateliér ZIVA sa nachádza v Malokarpatskej dedinke, v Lošonci, 4 km od Smolenického zámku, 18 km od Trnavy a 45 km od Bratislavy.

Aby sme vám poskytli čo najautentickejší zážitok s tradičným remeslom, budete pracovať na autentických 150-ročných rodinných krosnách.

Na workshope si zrecyklujete vaše vynosené džínsy do umeleckých  tkaných rifľových kobercov, vankúšov alebo matracov. Výber necháme na vás.

Workshop začína prezentáciou rodinnej tradície, inšpiráciu tkaných textúr z džínsov, nasleduje rezanie materiálu na pásiky, tkanie a finalizácia výrobkov uzlíkovaním alebo šitím.

Príďte v pohodlnom oblečení a teniskách.

Doneste si minimálne 5 kusov džínsov alebo 1-2 tašky vynoseného textilu.

Počas obeda máme 30 min. prestávku na obed. Obed si doneste zo sebou alebo môžete využiť reštaurácie v Lošonci alebo v Smoleniciach.

Workshopy sa konajú cez víkendy, na základe predchádzajúcej rezervácie. 

Lektorom pre komunikáciu v slovenskom a anglickom jazyku je JANA alebo KAROLÍNA, pre komunikáciu v nemeckom jazyku RIANA. Príplatok pre workshop v cudzom jazyku je 15,- € / hodina.

CENNÍK

 

6 HODÍN: 150-ROČNÉ ĽUDOVÉ RODINNÉ KROSNÁ, Cena: 125,-€ 

Čas: od 9.00 - 15.00 h.
Počet osôb: 1 - 2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú.
Ako to prebieha: Striedavé tkanie + asistencia: jedna osoba tká a druhá pripravuje materiál, striedate sa.
Za tento čas dokážete vytvoriť:  ručne tkaný DENIM koberec, max.dĺžka 120 cm alebo 1 až 2 DENIM vankúše.

8 HODÍN: 150-ROČNÉ ĽUDOVÉ RODINNÉ KROSNÁ, Cena: 145,-€ 

Čas: od 9.00 - 17.00 h.
Počet osôb: 1 - 2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú.
Ako to prebieha: Striedavé tkanie + asistencia: jedna osoba tká a druhá pripravuje materiál, striedate sa.
Za tento čas dokážete vytvoriť:  ručne tkaný rifľový DENIM koberec, max.dĺžka 200 cm alebo 1 až 3 rifľové DENIM vankúše alebo 1 rrifľový DENIM matrac.

V cene sú zahrnuté osnovné nite, minerálka, čaj, káva a domáci zákusok.
*Cena je spoločná, neplatí cenu každú zvlášť. Cena uvedená s dph.

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA


Ak hľadáte výnimočný darček k životnému jubileu, narodeninám, sviatkom v roku pre svojich blízkych a kamarátov, darujte im tkáčsky zážitok ako exkluzívnu tlačenú darčekovú poukážku.                

 Darčekový poukaz kurz tkania zážitok

AKO OBJEDNAŤ WORKSHOP


Pre rezerváciu voľných termínov nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulára, emailom ziva@zivadesign.sk, na  telefónnom čísle +421 918 965 270 alebo cez sociálne siete Facebook a Instagram.

Termín je záväzný úhradou faktúry, ktorú vám odošleme na kontaktný email, po odsúhlasení termínu. Zrušiť sa dá 1 deň vopred a dohodnúť si nový termín. 

OBJEDNAŤ WORKSHOP