RUČNE TKANÉ, MERINO FELT 

 

symboly údržby

Merino plst je nádherný materiál ktorý, keď je zatkaný, nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a údržbu, aby si zachoval svoju kvalitu a krásu na dlhý čas. Pri starostlivosti o ručne tkané výrobky z merino plste je dôležité dodržiavať nasledujúce pokyny:

Pranie v automatickej práčke: Ručne tkane výrobky z merino plste možno prať v práčke na šetrný program pre vlnu pri teplote do 30 stupňov Celzia a otáčkach 400 ot./sek., keď to dovoľuje veľkosť práčky.  Odporúčame prať s jemným detergentom. 

Po vypraní je dôležité ich jemne vybrať a položiť na rovnú podložku alebo podložku na sušenie, kde ich môžete opatrne vyrovnávať rukami. Keď sú úplne suché, môžete ich ešte skrášliť tým, že ich vyžehlíte parou. 

Vysušte na vzduchu: Po praní nechajte merino plsť výrobky voľne vyschnúť na vzduchu. Vyhnite sa sušeniu  v sušičke, aby ste predišli zmenšeniu alebo poškodeniu materiálu.

Mäkké čistenie: Pri odstraňovaní škvŕn používajte mäkkú kefku alebo handričku namočenú vo vode s jemným čistiacim prostriedkom. 

Tieto jednoduché kroky vám pomôžu udržať vaše unikátne ručne tkane výrobky z merino plste v dokonalom stave a zachovať ich krásu na mnoho rokov.