Zachovávajme kultúrne hodnoty a minimalizmujme ekologickú stopu. Recykláciou džínsov podporujeme individualitu a kreativitu. Slovenské remeslo v spojení s nadčasovými džínsami je jedna z ciest k udržateľnejšej budúcnosti.

DENIM REDIZAJN

Denim Redizajn je unikátny koncept recyklácie a zhodnocovania vynosených džínsov tradičným tkáčskym slovenským remeslom. Tento projekt vznikol v našom ateliéri v roku 2023 a postupne sa vyvíjal podľa záujmu a podnetov zákazníkov a širokej verejnosti. S našimi skúsenosťami a pozitívnymi reakciami sme projekt v roku 2024 rozdelili do dvoch oblastí: 1. Zákazkovej výroby z džínsov zákazníkov a 2. Individuálnych zážitkových workshopov. Pripravujeme Dizajn a výrobu elegantných tkaných Denim textílií pre Art Deco kreslá.

 

 Recyklacia džínsov modré rifle workshop

PREČO RECYKLÁCIA DŽÍNSOV

Recyklácia džínsov sa týka každého jedného z nás.

Denim je základom mnohých šatníkov, nadčasový materiál, a väčšina z nás má doma viac ako jeden kus vynosených džínsov. 

Džínsy patria medzi najťažšie recyklovateľné odevy, a  práve preto je ich recyklácia kľúčová.  

Pri ručnom tkaní sa spotrebuje 0% elektrickej energie, čo je ďalší dôvod, prečo je táto metóda šetrnejšie k životnému prostrediu. 

Pridajte sa k nám a podporte recykláciu džínsov ako dôležitý krok k udržateľnejšiemu životu!

 

 Ručné tkanie workshop zažitku a relaxacie

 

PREČO REMESLO

Remeslo RUČNÉ TKANIE je spojené s EKOLÓGIOU. Okrem toho, že má hlboké korene v slovenskej ľudovej tradícií, je to aj najznámejšia svetová textilná technika, ktorá umožňuje recykláciu textílií do nových funkčných a nadčasových výrobkov, prispievajúc tak k zdraviu  našej zeme. 

Ručné tkanie na 150-ročných ľudových drevených krosnách evokuje pocit RODINY a spomienky na detstvo, rodičov a starých rodičov.

Ručné tkanie je tiež forma PSYCHOHYGIENY, ktorá umožňuje mentálne aj fyzicky oddychovať, zabudnúť na uponáhľanosť dnešného sveta a reflektovať vnútorný život do materiálneho sveta okolo nás. 

Ručné tkanie upevňuje SEBAVEDOMIE. Je to jedna z mála remeselných techník, kde môžete okamžite vidieť výsledok svojej práce. Objavíte v sebe nepoznané schopnosti a zručnosti a získate úžasný pocit, že ste dokázali niečo hodnotné a investovali kúsok zo seba do životného prostredia. 
 

 Udržateľná meditačná podložka

ZÁKAZKOVÁ VÝROBA

Vaše džínsy si zaslúžia nový život a my vám v tom pomôžeme! Pošlite nám vaše džínsy a my ich premeníme v exkluzívne výrobky, prispôsobené vašim požiadavkám. 

Napíšte nám email na ziva@zivadesign.sk alebo využite kontaktný formulár, o ktorý výrobok máte záujem. Odsúhlasime si cenovú ponuku a pošlete nám džínsy na našu adresu. Potvrdíme príjem a výrobu objednávky, ktorú uhradíte online bankovým prevodom.  Spoločne si dohodneme  termín výroby, ktorý štandardne trvá 2 - 4 týždne od doručenia materiálu.

ČO  Z VAŠICH DŽÍNSOV VYROBÍME:

DENIM prestieranie: Vyberte si z čiernych, šedých, hnedých alebo bielych prírodných nití. Cena: 14,40 €/ks. Minimálny počet 6 kusov. 

DENIM koberec: Cena vám upresníme podľa rozmerov, šírky kobercov 55, 60, 70, 80 alebo 110 cm x požadovaná dĺžka/cm.

DENIM meditačný matrac: so zipsom, samostatným vnútorným matracom a výplňou s 100% recyklovanej vaty. Rozmer 55 x 55 x 15 cm, cena 145 €/ks. Pri objednávke viac ako 3 kusy zľava 15%.

DENIM vankúš: so zipsom, bez výplne. Cenu upresníme podľa požadovaného rozmeru (šírka x dĺžka/cm) a počtu kusov.

Zapojte sa do procesu REDIZAJNU DŽÍNSOV a dajte vašim džínsom druhú šancu!

 Workshop recyklácie džínsov ručné tkanie

INDIVIDUÁLNE WORKSHOPY

Na workshope si zrecyklujete vaše vynosené džínsy do kreatívnych, ručne tkaných textilných výrobkov, ako sú koberce, vankúše, prestierania,  meditačné matrace, štýlové tote tašky alebo shopperky.

Workshop začína prezentáciou rodinnej tradície, inšpiráciu tkaných textúr z konope, denimu, bavlny, kože a ľanu, nasleduje rezanie materiálu na pásiky, tkanie a finalizácia výrobkov uzlíkovaním alebo šitím.

Príďte v pohodlnom oblečení a teniskách.

Doneste si minimálne 5 kusov džínsov alebo 1-2 tašky vynoseného textilu.

Počas obeda máme 30 min. prestávku na obed. 

Ateliér ZIVA sa nachádza v Lošonci v Trnavskom kraji, 4 km od Smolenického zámku, 18 km od Trnavy a 45 km od Bratislavy.

Workshopy sa konajú cez víkendy, na základe predchádzajúcej rezervácie. Na aktuálne voľné termíny sa informujte telefonicky na t.č. +421 918 965 270, emailom, cez kontaktný formulár alebo sledujte naše sociálne siete Facebook a Instagram.

Lektorom pre komunikáciu v slovenskom a anglickom jazyku je JANA alebo KAROLÍNA, pre komunikáciu v nemeckom jazyku RIANA. Príplatok pre workshop v cudzom jazyku je 15,- € / hodina.

S radosťou vás privítame!

CENA  WORKSHOPOV 

6 HODÍN: 150 ROČNÉ TRADIČNÉ RODINNÉ KROSNÁ

Cena: 125,-€ 

Čas: od 9.00 - 15.00 h.
Počet osôb: 1 - 2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú.
Striedavé tkanie + asistencia: jedna osoba tká a druhá pripravuje materiál, striedate sa.
Za tento čas dokážete vytvoriť:  ručne tkaný DENIM koberec, max.dĺžka 130 cm alebo 1 až 2 DENIM vankúše alebo 2 prestierania.

8 HODÍN: 150 ROČNÉ TRADIČNÉ RODINNÉ KROSNÁ

Cena: 145,-€ 

Čas: od 9.00 - 17.00 h.
Počet osôb: 1 - 2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú.
Striedavé tkanie + asistencia: jedna osoba tká a druhá pripravuje materiál, striedate sa.
Za tento čas dokážete vytvoriť:  ručne tkaný DENIM koberec, max.dĺžka 200 cm alebo 1 až 3 DENIM vankúše alebo 2-4 DENIM prestierania alebo 1 meditačný DENIM matrac alebo 1 DENIM taška.

1 + 1, 8 HODÍN: 150 ROČNÉ KROSNÁ + PROFESIONÁLNE KROSNÁ

Cena: 249,-€ 

Čas: od 9.00 - 17.00 h.
Počet osôb: 2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú.
Každá osoba tká na samostatných krosnách.
Za tento čas dokážete vytvoriť:  ručne tkaný DENIM koberec, max.dĺžka 200 cm alebo 1 - 3 ks DENIM vankúše alebo 4 ks DENIM prestierania alebo 1 meditačný DENIM matrac alebo 1 ks DENIM Tote tašku/Shopperku.

V cene je zahrnuté minerálka, čaj, káva a čerstvý domáci zákusok.
*Cena je spoločná, neplatí cenu každú zvlášť. Cena uvedená s dph.

Pre rezerváciu voľných termínov nás kontaktujte prostredníctvom kontaktného formulára, emailom ziva@zivadesign.sk, na  telefónnom čísle +421 918 965 270 alebo cez sociálne siete Facebook a Instagram.

Termín je záväzný úhradou faktúry, ktorú vám odošleme na kontaktný email, po odsúhlasení termínu. Zrušiť sa dá 1 deň vopred a dohodnúť si nový termín. 

KONTAKTUJ A OBJEDNAJ

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA

Ak hľadáte výnimočný darček pre svojich blízkych, kamarátov či známych, darujte im individuálny tkáčsky zážitok spojený s recykláciou džínsov ako exkluzívnu darčekovú poukážku. Objednať si ju môžete vyplnením kontaktného formulára nižšie, emailom na adresu ziva@zivadesign.sk, prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram alebo telefonicky na čísle +421 918 965 270

KONTAKTUJ A OBJEDNAJ