Jemné prírodné odtiene vlnenej merino plste dodávajú priestoru prirodzený luxusný vzhľad, zatiaľ čo ručne tkané textúry prispejú k vytvoreniu nezameniteľného štýlu. 

 merino ovca

O MATERIÁLY

 

Vlnená plsť z Merina ovce je certifikovaná, organická a šetrná k životnému prostrediu. Výrobný proces má veľmi nízky dopad na životné prostredie v porovnaní s inými umelými alebo prírodnými vláknami. Vlákna ovčej vlny sú v procese výroby plstené a zhutnené pôsobením vlhkosti, tepla a trenia. 100% prírodná vlnená plsť je stálofarebná, trvácna a odolná voči opotrebovaniu,  životný cyklus výrazne prevyšuje životnosť iných materiálov. 
 

 Merino vlna ručne tkaná textúra

RUČNÉ TKANÉ TEXTÚRY


Ručné tkanie vytvára atraktívne textúry, ktoré dodávajú vlneným výrobkom jedinečný vzhľad. Pred tkaním je vlnená plsť predpraná v špeciálnych mydlových roztokoch, čím sa dosiahne jemnosť. Potom je materiál ručne narezaný na pásy o šírke 2 – 20 mm. Tieto pásy sú potom ručne zapracované do ľanových nití s textúrou Classy alebo Grid vo veľkostiach S, M, L.  

Katalóg ručne tkaných textúr: pri osobnej návšteve v ateliéri

Farebnica: 30 farebných odtieňov

Vzory:Jednofarebné, Melírovanie, podľa požiadavky klienta

Tvary: štvorec, obdĺžnik,  kruhový koberec alebo sedák maximálny priemer 100 cm

Produkty: tkané koberce, prestierania na stôl, sedáky na drevené lavice a stoličky, meditačné matrace, poťahy na kreslá a stoličky

INTERIÉROVÝ DIZAJN

Jemné ručne tkané textúry z merino plste v kombinácii s matnými ľanovými niťami, dodávajú výrobkom luxusný vzhľad. Prírodne odtiene pôsobia v interiéri vzdušne, čisto a na dotyk hrejivo. Vďaka vysokokvalitným materiálom sú vhodné pre domácnosti aj komerčné priestory, kde je dopyt po exkluzívnom dizajne.

STAROSTLIVOSŤ A ÚDRŽBA

Merino plst je prírodný materiál ktorý, nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a údržbu, aby si zachoval svoju kvalitu a krásu na dlhý čas. Viac o starostlivosti a údržbe sa dozviete TU

SPOLUPRACUJEME

Spoločnosť FELT POSITIVE,  ručným tkaním zhodnocujeme zvyšky merino plste z výroby akustických obkladov

NAPÍŠTE NÁM