Ručne tkané výrobky z merino plste dodajú interiéru textúru, teplo a mäkkosť, pričom sa vyznačujú vynikajúcou trvácnosťou a odolnosťou.

 Merino plsť

VLASTNOSTI MERINO PLSTE

 

Merino plsť je jedným z najudržateľnejších materiálov a najstaršia textília na svete. Materiál sa získava z jemnej vlny merino ovce, ktorá je prirodzene obnoviteľná a biologicky rozložiteľná. Merino plsť má množstvo výnimočných vlastností:

Pružnosť a odolnosť. Merino plsť je známa svojou pružnosťou a odolnosťou. Vďaka týmto vlastnostiam je stálofarebná, trvácna a odolná voči opotrebovaniu a nečistotám.

Jemnosť a komfort. Jemnosť merino vlny zabezpečuje vysoký komfort pri kontakte s pokožkou. Neuvoľňujú sa vlákna, ktoré sú už splstené.

Výborné tepelné vlastnosti. Merino vlna je nehorľavá, rýchloschnúca, priedušná, čo umožňuje cirkuláciu vzduchu aj na podlahovom kúrení. 

Výrobný proces. Vlákna ovčej vlny sú v procese výroby plstené a zhutnené pôsobením vlhkosti, tepla a trenia. Tento proces zaručuje, že výrobky z merino plsti majú dlhú životnosť.

Tieto vlastnosti robia merino vlnenú plsť ideálnou voľbou pre dizajn a výrobu ručne tkaných interiérových výrobkov. Jej trvácnosť, estetický vzhľad a ekologické benefity ju stavajú na popredné miesto medzi materiálmi pre interiérový dizajn a architektúru.

 Vlnená plst merino textury

AUTENTICKÉ TEXTÚRY

 

Unikátne vlastnosti merino plsti v kombinácii s minimalistickými silnými ľanovými niťami umožňujú tvorbu luxusných ručne tkaných textúr, ktoré dodajú interiéru jedinečný štýl a eleganciu.

Pred samotným tkaním sa merino plsť spracováva mokrým procesom. Materiál je rezaný na širšie alebo tenšie pásy podľa typu výrobku. Tieto pásy sú potom ručne zapracované do ľanových nití, čím vytvárajú nadýchané plynulé textúry, ktoré sme nazvali Grid S, M, L alebo XL.

Naše produkty:

Koberce: 
  - Tkané vertikálne do stropu v maximálnej šírke až 400 cm alebo viac
  - Tkané horizontálne v maximálnej šírke 110 cm
Jedálenské prestierania: Decentné a elegantné prestierania na prírodné stoly aby ich ochránili.
Sedacie matrace: Matrace navrhnuté na zem, na drevené lavice a stoličky alebo pre meditáciu pri okených  sklenených tabuliach a výkladoch.
Poťahové tkaniny: Max šírka 110 cm, vhodné na kreslá, postele a modulárne taburety.

*Pripravujeme: modulárne taburety

Výrobky z merino plste harmonicky ladili s nábytkom z dreva, kovu, skla, tehly a betónu. Vrstvené tkané textúry  vytvárajú  hĺbku a okamžitý vizuálny dojem prepojenia s prírodou.

 Ľanová niť

ĽANOVÉ NITE

 

Nadčasové textúry vznikajú minimalistickými a silnými ľanovými niťami, ktoré sú matné, stálofarebné, oteruvzdorné a silné v ťahu. Pri merino výrobkoch používame štandardne 4 farebné tóny: šedú, bielu, hnedú a čiernu.

 Farby merino plsť tkane koberce

FAREBNÉ ODTIENE

 

Ručne tkané produkty z merino plste navrhujeme v prírodných farebných odtieňoch hnedej, bielej a sivej. Ak však preferujete výraznejšie farby, sme pripravený vám splniť vaše predstavy vo výstredných farebných odtieňoch.

 Bezovy tkany koberec z merino vlny plste

VZORY

 

Vzory na výrobkoch tvoria jednofarebné melíry, pravidelné alebo nepravidelné pruhy. Každý vzor je jedinečný a môže byť prispôsobený podľa požiadaviek a predstáv. 

  Sedenie na zemi dreveny stol merino matrac

UDRŽATEĽNÝ INTERIÉROVÝ DIZAJN

Produkty navrhujeme s citom, aby dômyselne doladili interiéry, ktoré kladú dôraz na udržateľnosť. Prírodné odtiene hnedej, bielej a sivej pôsobia v interiéri vzdušne, čisto a na dotyk hrejivo. 

  Sedenie na zemi dreveny stol merino matrac

STAROSTLIVOSŤ A ÚDRŽBA

Merino plst je prírodný materiál ktorý, nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a údržbu, aby si zachoval svoju kvalitu a krásu na dlhý čas. Viac o starostlivosti a údržbe sa dozviete TU

SPOLUPRÁCA 

Spoločnosť FELT POSITIVE: zhodnocujeme čisté výrobné zvyšky merino plste z výroby dizajnových stenových obkladov

NAPÍŠTE NÁM