Naši predkovia nepoznali slovo plytvanie. Všetko čo bolo v domácnosti sa použilo. Veci dostali novú šancu, aby sa použili v inej podobe. Krosná boli v minulosti súčasťou bohatšej gazdovskej rodiny. Slúžili na tkanie kobercov z vynoseného oblečenia a textilu a na výrobu plátna z ľanu a z konope. 

 Workshop recyklacia a tkanie atelier ziva

 

INDIVIDUÁLNE WORKSHOPY

 

Na individuálnom workshope ručného tkania sa naučíte tradičnou remeselnou technikou zrecyklovať vaše vynosené džínsy a oblečenie do originálnych interiérových KOBERCOV, VANKÚŠOV, MATRACOV alebo praktickej TAŠKY. Domov si odnášate vlastnoručne utkaný dizajnový výrobok, ktorý vám bude plnohodnotne slúžiť a robiť radosť minimálne ďalších 10 rokov. 

Lektorom pre komunikáciu v slovenskom a anglickom jazyku je Jana Zifčáková, lektorom pre komunikáciu v nemeckom jazyku je Riana Žifčáková.

 

 

 Firemný teambuilding

FIREMNÉ TEAMBUILDINGY

 

Obsah pripravujeme. Podrobné informácie vám poskytneme na telefónnom čísle +421918965270 alebo prostredníctvom emailu ziva@zivadesign.sk.

*Nápad a projekt prepájania rodinnej tradície, remesla s recykláciou je chránený oficiálnou ochrannou známkou a jeho kopírovanie nie je dovolené. 

 Workshop recyklacia  textilu bytovy doplnok vankus

 

ČO VÁM WORKSHOP PRINESIE

 

Ručné tkanie na opravdivých 150 ročných drevených krosnách evokuje RODINU a spomienky na detstvo.

Ručné tkanie je PSYCHOHYGIENA, pri ktorom si oddýchnnete a zabudnete na uponáhľanosť dnešného sveta. Ponúka možnosť reflektovať náš vnútorný život do hmoty okolo seba. 

Ručné tkanie je kamarát s RECYKLÁCIOU. Je to textilná technikaktorou sa dá zrecyklovať vynosený textil a džínsy do bytových a módnych lifestyle doplnkov, aby naša zem bola o kúsok zdravšia.

Ručné tkanie upevňuje SEBAVEDOMIE. Ako jedna z mála ručných techník, vidíte za sebou okamžitý výsledok práce. Objavíte v sebe nepoznané schopnosti a zručnosti. Budete mať zo seba výnimočný pocit, že ste to dokázali. To že tkanie je nemoterné, je mýtus.

 

 

 

ATELIÉR ZIVA DESIGN STUDIO


Workshopy sa konajú v ateliéri ZIVA Design Studio, ktorý sa nachádza v malebnej dedinke Lošonec, vzdialenej 4 km Smolenického zámku, 18 km od Trnavy a 45 km od Bratislavy, v Malokarpatskej oblasti, na Západnom Slovensku.

Aby sme Vám poskytli čo najautentickejší zážitok s rodinným remeslom , tkanie prebieha na opravdivých 150 ročných tkáčskych drevených krosnách, na ktorom tkali profesionálne 4 generácie žien v našej rodine.

Workshop začína inšpiráciou, ukážkami tkaných vzorov, nasleduje príprava materiálu, tkanie a finalizácia výrobkov viazaním uzlíkov alebo šitím.

Na workshop príďte v pohodlnom oblečení a teniskách. Doneste si zo sebou 1-2-3 veľké tašky nepotrebných džínsov alebo iného textilu. Dizajnérmi ručne tkaného výrobku budete VY. 

Počas obeda máme 30 minútovú prestávku. V blízkom okolí, v Smoleniciach sa nachádzajú 3 reštaurácie, kde si môžete odbehnúť a najesť sa, prípadne si jedlo doneste zo sebou. 

 Workshop recyklacia remeslo dizajner

TERMÍNY A CENY

Individuálne workshopy sa konajú každý víkend, v sobotu a v nedeľu, po dohode je možné termín dohodnúť aj v individuálnych čase, cez pracovný týždeň. Skupinové workshopy organizujeme cez pracovný týždeň. Na voľné termíny sa informujte telefonicky na telefónnom čísle +421 918 965 270, cez web kontaktný formulár alebo emailom ziva@zivadesign.sk.

Pre individuálne workshopy si vyberte jednu z 3-och modulov:

3 hodiny: 65,- € s dph, od 10.00 - 13.00 h, 13.00 - 16.00 h. Uvedená cena platí pre 1 osobu alebo 1 dieťa do 6 rokov + 1 rodič.

6 hodín: 95, - € s dph, od 9.00 - 15.00 h. Cena je pre 1 až 2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. *Neplatí cenu každý zvlášť.

8 hodín: 125,- €, s dph, od 9.00 - 17.00 h. Cena platí pre 1 až 3 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. *Neplatí cenu každý zvlášť.

V cene je zahrnuté minerálka, čaj, káva a čerstvý domáci zákusok. 

 

 Workshop recyklacia remeslo tradicia pri Trnave

AKO OBJEDNAŤ

 

Individuálny workshop si objednajte cez náš eshop alebo emailom ziva@zivadesign.sk, prostredníctvom kontaktného formulára, telefonicky na č. +421 918 965 270 alebo cez Facebook a Instagram. Termín je rezervovaný úhradou faktúry a prijatím platby na účet. Zrušiť sa dá 1 deň vopred a dohodnúť si nový termín.

 Darčekový poukaz recyklacia a tkanie

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA


Ak hľadáte výnimočný darček k narodeninám pre svojich blízkych, kamarátov či známych, darujte  im 3, 6 alebo 8 hodinový zážitok "RECYKLÁCIA A TKANIE" ako exkluzívnu tlačenú darčekovú poukážku.
Objednať si ju môžete vypísaním web kontaktného formulára, emailom ziva@zivadesign.sk, cez sociálne siete Facebook, Instagram alebo telefonicky  +421 918 965 270. 


Na email vám odošleme faktúru, ktorú uhradíte a po prjatí platby na účet, vám poukaz odošleme slovenskou poštou. Doručenie poukazu je 2,50 €. 

OBJEDNAJ WORKSHOP