Naši predkovia nepoznali slovo plytvanie. Všetko čo bolo v domácnosti sa použilo. Veci dostali novú šancu, aby sa použili v inej podobe. Krosná boli súčasťou každej gazdovskej rodiny. Slúžili na výrobu plátna a látky z ovčej vlny, ktoré sa používali na oblečenie a úžitkový textil. Tak vznikli aj koberce, ako recyklácia nepotrebného oblečenia. 

 Workshop ručneho tkania na krosnach

WORKSHOP RUČNÉHO TKANIA

 

Na individuálnom workshope ručného tkania sa naučíte tradičnou remeselnou technikou zrecyklovať vaše nepotrebné džínsy a oblečenie do originálnych interiérových KOBERCOV, VANKÚŠOV alebo štýlovej TAŠKY . Domov si odnášate vlastnoručne utkaný, dizajnový doplnok, ktorý vám bude plnohodnotne slúžiť a robiť radosť minimálne ďalších 10 rokov. 

Workshopy ručného tkania sú pre 1 až 3 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. Malé deti tkajú spolu s lektorom alebo rodičom. Lektorom pre komunikáciu v slovenskom a anglickom jazyku je Jana Zifčáková, lektorom pre komunikáciu v nemeckom jazyku je Riana Žifčáková.

 

 

 Umelecky atelier dizajnove štúdio smolenice

 

ATELIÉR ZIVA DESIGN STUDIO

Workshopy sa konajú v ateliéri ZIVA Design Studio, ktorý sa nachádza v dedine Lošonec, vzdialenej 4 km Smolenického zámku, 18 km od Trnavy a 45 km od Bratislavy, v Malokarpatskej oblasti, na Západnom Slovensku.

Aby sme Vám poskytli čo najautentickejší zážitok s rodinným remeslom a jednou z najstarších tradícií na Slovensku a vo svete, tkanie prebieha na opravdivých 150 ročných tkáčskych drevených krosnách, na ktorom tkali profesionálne 4 generácie žien v našej rodine.

Workshop začína inšpiráciou, ukážkami tkaných vzorov, nasleduje príprava materiálu, tkanie a finalizácia výrobkov viazaním uzlíkov alebo šitím.

Na workshop príďte v pohodlnom oblečení a teniskách. Doneste si zo sebou 1 veľkú tašku nepotrebných džínsov alebo iného textilu. Dizajnérmi ručne tkaného výrobku budete VY. 

Počas obeda máme 30 minútovú prestávku. V blízkom okolí, v Smoleniciach sa nachádzajú 3 reštaurácie, kde si môžete odbehnúť a najesť sa, prípadne si jedlo doneste zo sebou. V ateliéri vám počas tkania ponúkneme minerálku, kávu, čaj a čerstvý domáci zákusok. 

 Kurz umenia remesla práca s textiom recyklácia zero waste

ČO VÁM WORKSHOP PRINESIE

Ručné tkanie na opravdivých 150 ročných drevených krosnách evokuje RODINU a nostalgické spomienky na detstvo.

Ručné tkanie je PSYCHOHYGIENA, pri ktorom si oddýchnnete a zabudnete na uponáhľanosť dnešného sveta. Ponúka možnosť reflektovať náš vnútorný život do hmoty okolo seba. 

Ručné tkanie je KREATÍVNA TEXTILNÁ TECHNIKA, ktorou sa dá originálnym spôsobom RECYKLOVÁŤ nepotrebný textil a džínsy, ktoré máte v šatníku. 

Prineste si vlastný, opratý nepotrebný textil - tričká, košele, džínsy, dlhé nohavice, plachty a iné nepotrebné oblečenie zo šatníka. Vyrobíte si originálny interiérový doplnok - koberec alebo vankúš. Čím pestrejší bude textil, tým výrobok bude atraktívnejší.   Pracovať budete kreatívne s materiálmi, farbami a hrúbkou materiálov.

Ručné tkanie upevňuje SEBAVEDOMIE. Objavíte v sebe nepoznané schopnosti a zručnosti. Budete mať zo seba výnimočný pocit, že ste to dokázali. To že tkanie je nemoterné, je mýtus.

 

 

 Workshop umenie okolie trnava

TERMÍNY A KOĽKO TO STOJÍ

Workshopy sa konajú každý víkend, v sobotu a v nedeľu. Voľné termíny zverejňujeme na sociálnych sieťach alebo sa informujte telefonicky na telefónnom čísle +421 918 965 270, cez web kontaktný formulár alebo emailom ziva@zivadesign.sk.

Vyberte si jednu z troch možností:

3 hodiny: 65,- €, s dph , čas od 10.00 - 13.00 h, 13.00 - 16.00 h. Uvedená cena platí pre 1 osobu alebo 1 dieťa do 6 rokov + 1 rodič.

6 hodín: 95, - €, s dph, čas od 9.00 - 15.00 h. Uvedená cena platí pre 1-2 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. Cena je pre 1 až 2 osoby spolu. 

8 hodín: 125,- €, s dph, čas od 9.00 - 17.00 h. Uvedená cena platí pre 1 - 3 osoby, ktoré sa navzájom poznajú. Cena je pre 1 až 3 osoby spolu. 

V cene je zahrnuté minerálka, čaj, káva a domáci zákusok. Pre komunikáciu v anglickom alebo nemeckom jazyku je príplatok +18,-€ s dph / hodina.

Workshop sa objednáva mailom ziva@zivadesign.sk, cez kontaktný formulár, telefonicky na čísle +421 918 965 270 alebo cez sociálne siete Facebook a Instagram. Termín je rezervovaný úhradou faktúry a prijatím platby na účet. Zrušiť sa dá 1 deň vopred a dohodnúť si nový termín.

 Darčeková poukážka workshop s remeslo ručné tkanie

DARUJTE TKÁČSKY ZÁŽITOK  

Ak hľadáte výnimočný darček k narodeninám pre svojich blízkych či kamarátov, darujte 3, 6 alebo 8 hodinový tkáčsky zážitok ako tlačenú darčekovú poukážku

Objednajte vypísaním kontaktného formulára, emailom ziva@zivadesign.sk, cez sociálne siete Facebook, Instagram alebo telefonicky  +421 918 965 270. 

Na email vám odošleme faktúru, ktorú uhradíte a po prjatí platby na účet, vám poukaz odošleme slovenskou poštou. Doručenie poukazu je 2,50 €. 

OBJEDNAJ WORKSHOP