Objav vlastné nepoznané schopnosti. Zhodnoť vlastný nepotrebný textil. Oddýchni si od uponáhľaného sveta. Príď si pre autentický zážitok.

 Workshop ručneho tkania na krosnach

WORKSHOP RUČNÉHO TKANIA

Individuálne workshopy ponúkame pre mladých od 2 rokov až po starších ľudí. Malé deti tkajú spolu s lektorom alebo rodičom. Lektrom pre komunikáciu v slovenskom a anglickom jazyku je Jana Zifčáková, lektorom pre komunikáciu v nemeckom jazyku je Riana Žifčáková.

Aby sme Vám poskytli čo najautentickejší zážitok s tradičným slovenským remeslom, tká sa na 150 ročných tkáčskych krosnách, na ktorom tkali 4 generácie žien v rodine. Krosná, ktoré majú dušu.

 

V ATELIÉRI ZIVA DESIGN

Workshopy sa konajú v ateliéri ZIVA DESIGN Studio, ktorý sa nachádza v dedine Lošonec, vzdialenej 4 km Smolenického zámku, 18 km od Trnavy a 45 km od Bratislavy, na Západnom Slovensku, v Malokarpatskej oblasti, s výhľadmi do prírody.

Workshop začína inšpiráciou, nasleduje príprava materiálu, tkanie a finalizácia výrobkov.

ČO TI WORKSHOP PRINESIE

Ručné tkanie, na skutočných krosnách, evokuje rodinu, našich blízskych.

Ručné tkanie je textilná technika. Je zároveň oddych a terapia. Ponúka možnosť reflektovať svoj vnútorný život do hmoty okolo seba.

Naučíš sa zhodnotiť vlastný nepotrebný textil ručným tkaním. Objavíš v sebe nepoznané schopnosti a zručnosti. Oddýchneš si od uponáhľaného sveta. Zažiješ niečo nové.

Na workshop si prines vlastný, opratý nepotrebný textil - tričká, košele, džínsy, dlhé nohavice a iné. Vyrobiť si môžeš koberček, prestieranie, obrus, šál alebo náramok z farebných nití. Čím variabilnejší je materiál na tkanie, tým je tkanie a štruktúra zaujímavejšie na pohľad i dotyk.  Pracovať budeš kreatívne s materiálmi, farbami, hrúbkou materiálov.

Na workshop príď v pohodlnom oblečení a teniskách. 

 Darčeková poukážka workshop s remeslo ručné tkanie

DARČEKOVÁ POUKÁŽKA

Daruj Workshop ručného tkania na 150 ročných tkáčskych krosnách formou exkluzívnej tlačenej darčekovej poukážky.

Hodnota darčeková poukazu: 55,- €, 75,- €, 95,- €.

Darčekový poukaz sa objednáva vypísaním kontaktného formulára, emailom ziva@zivadesign.sk, cez sociálne siete Facebook, Instagram, WhatsUp alebo telefonicky  +421 918 965 270. Do objednávky uveď pre koho je poukaz.

Poukaz odosielame ihneď, po prijatí platby na účet, slovenskou poštou alebo kuriérom, v bielej obálke a v hnedej kartónovej krabičke. Doručenie je zdarma.

 Tkanie na krosnach

TERMÍNY, CENY, OBJEDNÁVKA

Workshopy sa konajú každý víkend, v sobotu alebo v nedeľu. Voľné termíny zverejňujeme na Facebooku, na Instagrame alebo sa informujte telefonicky na čísle+421 918 965 270.

Vyberte si jednu z troch možností:

  • 3 hodiny: 55,- €, s dph , čas od 10.00 - 13.00 h, 13.00 - 16.00 h
  • 6 hodín: 75, - €, s dph od 9.00 - 15.00 h
  • 8 hodín: 95,- €. s dph, od 9.00 - 18.00 h

Uvedená cena platí pre jednu až dve osoby, ktoré sa poznajú. Na jednom výrobku môžete pracovať spoločne.

V cene je zahrnuté voda, čaj alebo káva a domáci zákusok. Pre komunikáciu v anglickom alebo nemeckom jazyku je príplatok +18,-€ s dph / hodina.

Workshop sa objednáva mailom ziva@zivadesign.sk, cez kontaktný formulár, telefonicky na čísle +421 918 965 270 alebo cez sociálne siete Facebook a Instagram. Termín je rezervovaný úhradou faktúry a prijatím platby na účet. Zrušiť sa dá 1 deň vopred a dohodnúť si druhý termín.

TEŠÍME SA NA VÁS!

OBJEDNAJ WORKSHOP