Ľudia sa od nepamäti stretávajú pri spoločnom stole. Takéto stretnutia vieme povýšiť na niečo viac a vieme im dať výnimočnosť zapamätateľnej chvíle.

Naši predkovia to vedeli veľmi dobre a kultúra stolovania bola povýšená na tradíciu, ktorá sa zachováva v niektorých rodinách aj dnes. Spoločne si sadnúť k prestretému stolu bola výnimočná chvíľa každodenného života. Každý člen rodiny mal svoje miesto pri stole a začiatok jedenia sa oznamoval prekrytím stola obrusom. Prestieraním vedeli vyčariť krásu chvíle a určovali aj dĺžku sedenia rodiny pri stole. Iné prestieranie bolo v pracovných dňoch, iné v nedeľu, a celkom iné na sviatočné chvíle a výnimočné situácie ako zásnuby, svadba, krstiny. 
Aj v dnešnej uponáhľanej dobe, by sme sa mali aspoň chvíľu zastaviť každý deň. Nájsť si čas na jedno spoločné jedlo a sadnúť si k prestretému stolu.

ZIVA DESIGN ponúka prestieranie na každú príležitosť. Stačí si len vybrať z ponuky, ktorú vám vieme vytvoriť presne na mieru, podľa vašich požiadaviek a predstáv. Sú to originálne výrobky, ručne tkané, snúbi sa v nich krása a láska k tradícií remesla, ktoré v našej rodine trvá a dedí sa už päť generácií. Farbou sa dá vyjadriť veľa. Výnimočnosť chvíle, momentálna nálada a pocity, ale aj ročné obdobia. Jar môžeme privítať pastelovými farbami, leto farbou slnka a slnečníc, jeseň okrovou farbou a farbou lístia a ovocia. Zimu nám oznámi biele prestieranie. Jemné vzory s prúžkami nám ho môžu ozdobiť podľa vlastného výberu.  Prestieranie je tkané z ľanových niti a bavlny. Je príjemné na dotyk, a praktické na údržbu. Bude Vám  spríjemňovať  stolovanie niekoľko rokov.  Vyberte si z našej ponuky ručne tkaného jedálnekseho prestierania alebo nám napíšte Vaše podnety a prestieranie Vám vyrobíme presne na mieru do štýlu Vašej jedálne, kuchyne či gastro podniku.